„Můj šálek kávy“

Stena z kaviarne Muj šálek kávy
Stena z kaviarne Muj šálek kávy

 

Nejde o nijakú novú keramiku do mojej výbavy, či servisu, ale o malú príjemnú kaviarničku v centre pražského Karlína. Na túto kaviarničku som dostal viac odporúčaní. Už raz som sa do tejto kaviarničky chystal, ale nepodarilo sa mi tam doraziť. Práve dnes sa mi to na druhýkrát podarilo. A som veľmi rád, že som tam mohol stráviť dosť času s priateľmi a oddýchnuť si.

Už z diaľky z ulice bolo vidieť, že na konci domového bloku sa nachádza nejaká príjemná kaviarnička. Mám rád ten „francúzsky“ štýl, keď na metri štvorcovom ulice nájdete pár stoličiek so stolom, kde sa dá posedieť. Naplno si tak môžete uživať ruch ulice v kombinácii s príjemnou kaviarenskou atmosférou. Samozrejme šálka dobrého espressa k tomu. Už tá „teraska“ bola pre mňa plusom.

Vchod do kaviarne Muj šálek kávy
Vchod do kaviarne Muj šálek kávy

 

Tento raz som ale neposedel na „terase“ ale dal som sa na indoor. Hneď pri dverách ma potešila ich tabuľa, na ktorej priali Aničkám k dnešnému sviatku (tiež sa pripájam). Veľmi nápadité a customer friendly: „Vše nejlepší Aničko, dej si k svátku kafíčko“.

Můj šálek kávy na mňa zapôsobil aj svojím prostredím. Príjemná domácka atmosféra, nič veľmi strojené, skôr naopak prirodzené. Majitelia si dali záležať aj na výbere nábytku, ktorý pôsobí staro a opotrebovane. To je presne moja šálka kávy. Prostredie dopĺňajú zaujímavé fotky, môžete tak dostať aj trochu pridanej hodnoty v podobe umenia. Nemohol som sa tu jednoducho cítiť zle.

Muj šálek kávy - Intriér
Muj šálek kávy - Interiér

 

Po usadení sa nám behom chvíle venoval starostlivý personál. V ponuke sa vyznali, ochotne nám poradili a doporučili. Bohužiaľ neboli sme zrovna kávičková skupina, vyskúšali sme domáci ľadový čaj z mäty, domácu limonádu, biele víno. Po krátkej prezentácii zákuskov sme neodolali a skúsili sme takmer všetky z dennej ponuky – cheesecake, mrkvový koláč, čokoládovú tortu Tartufo, jednoduchý koláč s nektarinkami, zmrzlinu. Můj šálek kávy nie je teda len o kvalitnej káve z produkcie českej pražiarne „Doubleshot – káva z rukou farmáře“ (doubleshot.cz), ale aj o maškrtkách. Keď už spomínam kávu, po krátkom rozohovore s nadšenou obsluhou som neodolal a objednal som si espresso. Nie som zrovna pravidelným konzumentom kávy, ale toto espresso som si vychutnal. Príjemná vyvážená chuť, správna teplota (neprišiel som domov s obareným jazykom), proste s kávou to vedia. Celý postup prípravy som si mohol odsledovať, nikto mi nebránil, skôr s radosťou mi obsluha opísala čo a ako robí. Mňa ako laika to dostalo. Od dnes si začnem kávu viac vážiť.

Muj šálek kávy - takto vyzeral ten môj
Muj šálek kávy - takto vyzeral ten môj

 

Aby som nepísal o Můj šálek kávy len o ako kaviarni, spomeniem, že sa tu dá aj dobre najesť. Žiaľ prišiel som práve v nesprávny čas, kedy obedy už boli vypredané a večere sa ešte neponúkali. Mal som tak možnosť ochutnať „len“ jemne pikantnú polievku z červenej šošovice. Bola výborná. Ak varia aj zbytok jedál tak dobre, tak Můj šálek kávy nie je len tak nejaká kaviareň/bistro. To však budem môcť posúdiť pri budúcej návšteve, ktorú plánujem opäť v blízkej dobe. Určite vám dám potom vedieť.

Muj šálek kávy - Koláče z ponuky
Muj šálek kávy - Koláče z ponuky

 

Čo by som mohol vytknúť tejto inak veľmi príjemnej kaviarni sú dve veci – ich amatérsky spracované menu, respektíve A4 kancelárskeho papiera s ponukou a nejakými fotkami, ktoré som moc nechápal, až pokiaľ som neprišiel na webovú stránku Můj šálek kávy – mujsalekkavy.cz. Menu sa vôbec nehodí k štýlu aký si majitelia zvolili a určite by mali zvážiť jeho zmenu. Tou druhou vecou, čo by som vytkol je už spomenutá webová stránka. Ich stránka ostala v štádiu nejakého intra, z ktorého by som sa mal asi dostať k obsahu ich webu, ale žiaľ to sa nekoná. Okrem funny fotiek si na ich webe nič nepozriete a ani sa nič nedozviete. Jedine tak, že sídlia v Karlíne. Ak by som nemal doporučenia od známych, nevedel by som kam to mám ísť. Ak chcú, aby o nich svet vedel, mali by určite využiť možnosti webu a dať o sebe vedieť správnym spôsobom. Nielen sa spoliehať na recenzie, kde sa uvádza ich adresa (Křižíkova 105, Praha 8).

Muj šálek kávy - bar
Muj šálek kávy - bar

 

Moje vytknutia sú v podstate zanedbateľné v porovnaní s vysokou kvalitou ich kávy, zákuskov, polievky a personálu. V Můj šálek kávy som sa cítil ako štamgast, ktorý tam strávil už nespočet hodín, nie ako niekto, kto tam zavítal prvýkrát.

Můj šálek kávy patrí medzi miesta kam sa rád budem vracať a kde budem tráviť voľný čas. Určite neostante len pri tomto článku a keď už bývate v Prahe, alebo tu budete na výlete, určite zájdite na ten Váš šálek kávy. Môžete si spraviť vlastný obraz o tomto pre mňa veľmi príjemnom mieste.

Muj šálek kávy - domáca limonáda a čokoládová zmrzlina
Muj šálek kávy - domáca limonáda a čokoládová zmrzlina

 

S pozdravom,
foodissimo

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

„Můj šálek kávy“

2 thoughts on “„Můj šálek kávy“

 1. lucyroy says:

  Vzhľadom na strávený počet víkendov sa k závislákom na MŠK s radosťou pridávam, okrem vyššie spomínaných, aj z týchto dôvodov:
  – vynikajúcu chuť kávy má na svedomí pán za barom, titulovaný ako “barista roka 2010” – maličký zarámovaný článok je možné nájsť pri jednom z vnútorných okien
  – kávu si vyberajú priamo od brazílskeho farmára, keď sa Vám pošťastí, sedí v kaviarni 🙂
  – vzhľadom na to, že varia zásadne z čerstvých surovín (rozdelených na raňajkové, obedové a večerné menu), nemá význam písať jedálniček na webovú stránku (ktorá trochu pletie – s tým súhlasím). Tipujem že to bol aj dôvod, prečo sú o to aktívnejší v komunikácii na ostatných sociálnych sieťach. Meníčko na každý deň nájdete na FB http://cs-cz.facebook.com/mujsalekkavy a ani Twitter účet nezaháľa http://twitter.com/#!/mujsalekkavy
  – milujem hravosť baristu: nie som síce fajnšmeker na kávu, takže ďalej ako po latte som sa nedostala aj z toho dôvodu, že mám v pene vždy iný obrázok (srdiečka a labute v rôznych počtoch vedú) – ale to je iba moja úchylka 🙂
  Suma sumárum: Už dlho som nezažila tak komplexný podnik, takže všetkým vrelo doporučujem!

 2. Rujir says:

  Musim sa pridat. Ja sa za kavoveho fajnsmekra povazujem a v Prahe (a toboz nie na Slovensku) som nenasiel podnik s lepsou kavou.
  Kavu z Doubleshotu si pravidelne objednavam domov, ale to, co s nou dokaze ich barista (na uzasnom stroji) je o sto tried inde. 🙂 Vrele odporucam kazdemu, kto ma chut na salku dokonaleho espressa alebo ineho kavoveho napoja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *