Žeby dodatočná nádielka od chtelnického Mikuláša???

Dnešné raňajky sme si doma dopriali s domácou šunkou
Dnešné raňajky sme si doma dopriali s domácou šunkou

 

Začiatkom týždňa som sa v newsletteri pochválil, že som si z náštevy na SVK priniesol Mikulášsku nádielku v podobe domácich dobrôt. Známy sa veru netrocháril. Asi som musel poslúchať. Nedá mi, aby som sa nepochválil aj priamo na blogu.

Spomínaný známy, volajme ho pán K., to s takýmito výrobkami vie. Je profíkom a doma, kde má čas, sa vie s domácimi delikatesami vyhrať. Hádam si nájdem čas, aby sme niečo spoločne pripravili v budúcnosti.

Nádielka, AKA domáce klobásy s divinou, domáce paštéty, šunka a lunchmeat dlho nevydržala pokope. Pomaly som sa pustil do ochutnávok. Jedna konzerva strieda druhú. Začalo to domácou paštétou, dnes som pokračoval domácou šunkou a už si chutím na lunchmeat. Včera som si kúpil na farmárskych trhoch cibuľové chutney, ktoré sa hodí práve k lunchmeatu. Mám to overené – pri kúpe som chutney testoval s teplou sekanou v “housce”. Klobásy som zatiaľ ešte odložil do špajze, aby si trošku oddýchli.

Aby to nebolo o rečiach, teda o zbytočných riadkoch, radšej pridám foto, aby ste si spravili lepší obraz, o akých veciach to tu píšem.

Náhľad chtelnickej výslužky
Náhľad chtelnickej výslužky

 

Ide sa na to. Konzerva paštéty otvorená
Ide sa na to. Konzerva paštéty otvorená

 

Inak neviete náhodou, čo je to na tej konzerve napísané? “Ja neznajoš gavarit po rusky.” Pri týchto domácich produktoch sa mi páči, že sa dostanem k takýmto veciam – tým podpultovkám.

Nedeľné raňajkové menu - hrianka, maslo a to hlavné - ŠUNKA
Nedeľné raňajkové menu - hrianka, maslo a to hlavné - ŠUNKA

 

Ešte raz ďakujem pánovi K. za tieto dobroty a určite ich adekvátne skonzumujeme doma. Čo som ochutnal, nemôžem vôbec ofrflať. Práve naopak. Len vychváliť. Odložím nejakú vzorku aj pre vás?

Zdravím vás a prajem príjemný zbytok víkendu.
foodissimo /Tomáš/

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Žeby dodatočná nádielka od chtelnického Mikuláša???

6 thoughts on “Žeby dodatočná nádielka od chtelnického Mikuláša???

 1. Duha says:

  taka nadielka potesi 🙂

  nie je dobre vidiet ten napis na plechovke, ale to co vidiet je vyzera ako PASTET IZ GUSINOJ…(dalej nevidiet).

  Zeby ruske foie gras? 🙂

 2. stopa says:

  na tej konzerve je ” paštet iz gusinoj …” paštéta z husacej …. dalej to nieje citatelne treba lepsie foto 🙂 ale asi z husacej pečienky

 3. jezis, pozerat taketo fotky z azie je ciry masochizmus 🙁 (esteze to zachranuje ten nic moc chlieb (nie predposl.) a absentujuci syr :-))

  ale neva, aspon som si vdaka nim spomenul na kacaciu pecienku teplu z oleja osolenu ako sme si zvykli pochutnavat u babky s chlebom, ktora by tu mala byt docela lacna tak musim povedat spolubyvajucemu nech mi nejaku kupi a zajtra konecne omrknut cinsky carrefour min. kvoli udajnym bagetam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *