Piknikovanie a “paštekovanie” s Apetitom

2. Apetit Piknik v Karlíne
2. Apetit Piknik v Karlíne

 

Dnešná sobotu patrila už spomínannému Apetit Pikniku, ktorý sa konal v pražskom Karlíne. Ako som už na blogu viackrát písal, toho dnešného som sa nezúčastnil len ako pozorovateľ, ale ako jeden z kulinárskych aktérov tejto vydarenej akcie.

Myslím, že na tomto dni som nezažil nič, čo by ma zaskočilo alebo mi pokazilo náladu. Svoj pokus s predajom domácich paštét by som hodnotil ako vydarený. Vôbec som nečakal taký záujem o retro návrat paštétových klasík.

Pýtate sa akých klasík? Dnes som si popri predaji uvedomil, že my máme našu národnú kulinársku históriu (Slováci rovnako ako aj Česi), len na ňu nejako zabúdame. Zo zahraničia si vozíme rôzne dobroty, a pritom aj my máme svoje jedlé bohatstvo. Za jedno z nich považujem aj paštéty. Z detstva si pamätám zabíjačky, ktoré som už opisoval, pamätám si na tie výborné výrobky, z mäsa – chutné poctivé údeniny, ale aj paštéty… Rýchla doba nás o to ukrátila a zanechala už len spomienky na tie delikatesy a k dobrému výrobku sa už dostaneme len sporadicky. Dnes som sa práve preto pokúsil o taký malý návrat do dôb, kedy sa robili chutné a hlavne kvalitné výrobky. Snaď ste si aj vy, účastníci Apetit Pikniku, trošku zapsomínali na tie časy.

Dnešnú ponuku som bral skôr kvalitovo než kvantitovo a preto sa neušlo všetkým, za čo sa ospravedlňujem. Na druhej strane sa môžem pokúsiť to napraviť a stačí ma kontaktovať, aby som vám pripravil ďalšie konzervy s domácimi paštekami, ktoré sa dnes v Karlíne rozpredali. V ponuke bol lunchmeat, ktorý si v dávnej dobe  vypracoval náleku nie najchutnejšieho výrobku. Tento mýtus sme dnes myslím vyvrátili a svedčia o tom aj vypredané zásoby tejto dobroty. Na svoje si prišli aj milovníci pečeňových a bôčikových paštét. Každá konzerva prešla mojimi rukami a za každú ručím. Dokonca som bol na seba aj hrdý za to, že reakcie boli tak kladné. Jednoducho všetko ma dnes potešilo.

Dnešná zostava - Tomáš (vľavo), Jakub (vpravo)
Dnešná zostava - Tomáš (vľavo), Jakub (vpravo)

 

Čo sa kolegov kulinárov a ich výrobkov týka, myslím, že boli na tom rovnako. Rozpredali svoje zásoby, ľudia prejavili o nich záujem. 2. Apetit Piknik mi prišiel ešte väčší ako ten prvý. Prispelo k tomu vydarené počasie, dobrá organizácia, výborný výber kulinárov ako aj komerčných predjacov, výborný hudobný doprovod, program v Apetit stane,… Určite sa vždy nájdu nejaký nedokonalosti, ale ja som dnes na žiadne nenarazil. Akurát ma veľmi mrzí, že som nebol schopný zabezpečiť každému tu jeho konzervičku.

Ešte jedna ukážka zo stánku
Ešte jedna ukážka zo stánku

 

Doobeda som mal toľko práce, že mi ušlo dianie okolo mňa, ale vďaka Zuzke vám môžem prostredníctvom fotografií priblížiť atmosféru celého pikniku, rovnako ako aj ponuku v jednotlivých stánkoch. Teda aspoň časť. To bude mať viac do seba, než by som sa tu mal rozpisovať.

Okrem paštét sa na stánku našli aj čerstvé kvety
Okrem paštét sa na stánku našli aj čerstvé kvety

 

Na záver by som sa chcel poďakovať organizátorom Apetit Pikniku, že si ma vybrali a dôverovali mojim produktom a mohol som tak ponúknuť moje výrobky, dedovi, že mi pomohol dotiahnuť paštéty do dokonolasti, kamarátke Ivanke Jankovičovej za jej pomoc pri návrhu etikiet na paštéty, Jakubovi Bukáčkovi ze jeho výbornú asistenciu dnes na stánku, Zuzke, mojej manželke, za podporu pri každom kroku, ktorý sa pri tvorbe robil, že mala dosť trpezlivosti pri tom všetkom (hlavne ona sa postarala o outfit stánku) a hlavne vám spokojným zákazníkom. Bez vás zákazníkov by to nemalo ani zmysel. Prajem vám, aby ste si pochutili na paštétach, ktoré ste si dnes zakúpili. A ak sa vám to nepodarilo, napíšte a napravím to.

Príjemný zbytok večera prajem.
foodissimo /Tomáš/

PS: Ešte sľubená fotogaléria!!!

[nggallery id=1]

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Piknikovanie a “paštekovanie” s Apetitom

14 thoughts on “Piknikovanie a “paštekovanie” s Apetitom

 1. Ahoj, také jsem včera navštívila Apetit piknik a chtěla bych se zeptat, zda se tvoje paštiky a i ten slavný luncheonmeat někde koupit:-)

  1. Janka, po včerajšku už začínam riešiť novú dávku čerstvých paštét aj lunchmeatu. Budem priebežne informovať na blogu o stave produkcie. Určite budem posielať poštou alebo aj v Prahe osobne odovzdám.

   1. Hanka says:

    Super 🙂 včera jsem se ke vašemu stánku nějak neprobojovala a pak mi to bylo opravdu moc líto! Takže nedočkavě očekávám informace o možnosti koupě :).

 2. Moc me mrzi, ze jsem se na piknik nestihla prijet podivat. Vsude spousta krasnych fotek a spokojenych reakci, a to i co se tyce pastik. Takze pokud pujdou objednat, budu moc rada :)) Gratuluju k vydarene akci 🙂

  1. Meg – určite dám vedieť, keď bude všetko pripravené. Lunchmeat sa už pripravuje a paštéty už riešim. Veci na prípravu mám všetky u deda, tak to musím nejako dostať sem do Prahy.

 3. Mohla bych si prosím zkopírovat 2 fotografie mého stánku a vložet si je na můj blog? Měla jsem tolik práce, že jsem si to ani nestihla vyfotit. Byly by to fotografie číslo 19 a 20. Děkuju, Barbora Němečková 🙂

  1. Barborka, pokojne použi tie fotky, ktoré potrebuješ. Tiež by som nemal fotky, keby manželka nezobrala foťák a nefotila.

   Prijemný deň prajem.

 4. Vydarená akcia – súdiac iba podľa fotografií. No, už aby niekto podobný druh akcie zorganizoval aj na Slovensku, len poprosím bez veľkých korporácií, s porádnymi prvovýrobcami a podtivými predajcami. Krásne, aj fotky, aj nálada, aj dojem na diaľku. Darmo, na Slovensku sme ešte hodne zaostalí. Aj v ponuke, aj v dopyte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *