“Pašteková” diera do sveta

22 Jun

Domáca pečeňová paštéta v novom štýle

Domáca pečeňová paštéta v novom štýle

 

Ešte pár hodín ostáva do začiatku 2. Apetit Pikniku v pražskom Karlíne. Keby mi niekto na ich 1. pikniku povedal, že na druhom budem ako predajca, asi by som neuveril. Ale opak je skutočnosťou.

Po nečakanom úspechu jedného z príspevkov o tom, ako som s dedom pripravoval domácu pečenovú paštétu, rozhodol som sa, že sa o tieto paštéty rozdelím aj mimo blogu. Práve Apetit Piknik mi príde, ako dobrá možnosť to realizovať. Zajtrajšok je tá chvíľa.

Toto sú tie vychádzajúce 3 hviezdy

Toto sú tie vychádzajúce 3 hviezdy

 

Dnes som dokončil všetko potrebné. Paštéty sú pripravené v krabiciach a čakajú na ranné naloženie do auta a dopravenie na miesto činu. Musím sa poďakovať za podporu celej rodine, že mi pomohli, že mali nervy so mnou, keď som po nociach v pivnici zatváral jednotlivé konzervy, varil a chladil. Ostávam im veľkým dlžníkom.

Domáci lunchmeat

Domáci lunchmeat

 

V predchádzajúcom poste som písal, že budem mať v ponuke pečeňovú paštétu, bôčikovú a tiež aj domáci lunchmeat. Lunchmeatu sa mi nepodarilo spraviť také množstvo, aké som si predstavoval, ale pre tých, ktorí pridu skôr sa určite nejaký ujde. Paštét je dostatok, o tie sa neobávam. Určite sa môžete tešiť aj na ochutnávku, aby ste predsa nekupovali mačku vo vreci.

Detail na pečenovú paštétu - alebo ako by povedali bratia Česi - játrovou paštiku

Detail na pečenovú paštétu - alebo ako by povedali bratia Česi - játrovou paštiku

 

Ako to celé dopadne zhrniem v poste priamo tu na blogu. Verím, že sa podaria aj nejaké zaujímavé fotografie nielen zo stánku foodissima, ale aj kolegov kulinárov. Na tých, ktorí plánujú prísť sa veľmi teším. Tím, ktorí nemôžu prísť prajem aspoň príjemný víkend. Nech je spojený so skvelým jedlom.

Príjemný zbytok večera prajem,
foodissimo /Tomáš/

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

7 odpovedí to ““Pašteková” diera do sveta

 1. Dora June 22, 2012 at 21:16 #

  Tomas, drzim palce. Konzervicky su nadherne ako z obchodu, bude predavat uz ten vintage obal. Ako si ho vyrobil?

  • foodissimo June 22, 2012 at 21:22 #

   Ospravedlňujem sa, že som neodpísal v predchádzajúcom poste. Za tie etikety vďačím kamarátke, ktorá spravila návrh. Grafiku som spravil už potom len v PC a ďalší kamarát mi odporučil výborné štúdio v Prahe, kde spravili kvalitnú tlač. Všetko hotové asi za 3 hodiny aj s tlačou a orezom. Lepenie bolo nočnou zábavou posledné dni :D

   • Dora June 22, 2012 at 22:32 #

    Tak to mas super kamosov! :-) a tie konzervy? (myslim samotny obal) to sa da niekde kupit nejaky konzervovac???

    • Dora June 22, 2012 at 22:33 #

     jaj, uz som si precitala prispevok dolu :-)

 2. Tři kopečky June 22, 2012 at 21:29 #

  Já spíš žasnu nad tím, že je to v uzavřených konzervách..Na to musíte mít doma nějakou linku, ne? Vypadá to krásně!

  • foodissimo June 22, 2012 at 21:43 #

   Katka, linku nie. Dedo robieval mäsiara a zabíjačky. Má doma mašinku na zatváranie konzerv. Ručne zatváraš každú konzervu, točíš jedným kolesom. Vcelku zábava. Chcel som tú mašinku aj priviesť, ale do auta sa mi už nevošla, keď som bol na SVK.

 3. Monika March 13, 2013 at 00:01 #

  Dobrý večer, mohla by som poprosiť o recepty na domácí játrovú paštiku, domáci lunchmeat a aj na bôčikovú paštiku? Hľadala som na blogu, ale nemohla som nájsť a veľmi rada by som si ich chcela pre svoju rodinku pripraviť.
  Ďakujem veľmi pekne a prajem veľa úspechov

Neváhaj a vyjadri sa