“Pašteková” diera do sveta

Domáca pečeňová paštéta v novom štýle
Domáca pečeňová paštéta v novom štýle

 

Ešte pár hodín ostáva do začiatku 2. Apetit Pikniku v pražskom Karlíne. Keby mi niekto na ich 1. pikniku povedal, že na druhom budem ako predajca, asi by som neuveril. Ale opak je skutočnosťou.

Po nečakanom úspechu jedného z príspevkov o tom, ako som s dedom pripravoval domácu pečenovú paštétu, rozhodol som sa, že sa o tieto paštéty rozdelím aj mimo blogu. Práve Apetit Piknik mi príde, ako dobrá možnosť to realizovať. Zajtrajšok je tá chvíľa.

Toto sú tie vychádzajúce 3 hviezdy
Toto sú tie vychádzajúce 3 hviezdy

 

Dnes som dokončil všetko potrebné. Paštéty sú pripravené v krabiciach a čakajú na ranné naloženie do auta a dopravenie na miesto činu. Musím sa poďakovať za podporu celej rodine, že mi pomohli, že mali nervy so mnou, keď som po nociach v pivnici zatváral jednotlivé konzervy, varil a chladil. Ostávam im veľkým dlžníkom.

Domáci lunchmeat
Domáci lunchmeat

 

V predchádzajúcom poste som písal, že budem mať v ponuke pečeňovú paštétu, bôčikovú a tiež aj domáci lunchmeat. Lunchmeatu sa mi nepodarilo spraviť také množstvo, aké som si predstavoval, ale pre tých, ktorí pridu skôr sa určite nejaký ujde. Paštét je dostatok, o tie sa neobávam. Určite sa môžete tešiť aj na ochutnávku, aby ste predsa nekupovali mačku vo vreci.

Detail na pečenovú paštétu - alebo ako by povedali bratia Česi - játrovou paštiku
Detail na pečenovú paštétu - alebo ako by povedali bratia Česi - játrovou paštiku

 

Ako to celé dopadne zhrniem v poste priamo tu na blogu. Verím, že sa podaria aj nejaké zaujímavé fotografie nielen zo stánku foodissima, ale aj kolegov kulinárov. Na tých, ktorí plánujú prísť sa veľmi teším. Tím, ktorí nemôžu prísť prajem aspoň príjemný víkend. Nech je spojený so skvelým jedlom.

Príjemný zbytok večera prajem,
foodissimo /Tomáš/

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

“Pašteková” diera do sveta

7 thoughts on ““Pašteková” diera do sveta

    1. Ospravedlňujem sa, že som neodpísal v predchádzajúcom poste. Za tie etikety vďačím kamarátke, ktorá spravila návrh. Grafiku som spravil už potom len v PC a ďalší kamarát mi odporučil výborné štúdio v Prahe, kde spravili kvalitnú tlač. Všetko hotové asi za 3 hodiny aj s tlačou a orezom. Lepenie bolo nočnou zábavou posledné dni 😀

    1. Katka, linku nie. Dedo robieval mäsiara a zabíjačky. Má doma mašinku na zatváranie konzerv. Ručne zatváraš každú konzervu, točíš jedným kolesom. Vcelku zábava. Chcel som tú mašinku aj priviesť, ale do auta sa mi už nevošla, keď som bol na SVK.

  1. Monika says:

    Dobrý večer, mohla by som poprosiť o recepty na domácí játrovú paštiku, domáci lunchmeat a aj na bôčikovú paštiku? Hľadala som na blogu, ale nemohla som nájsť a veľmi rada by som si ich chcela pre svoju rodinku pripraviť.
    Ďakujem veľmi pekne a prajem veľa úspechov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *