Piknik s Apetitom

Apetit piknik v pražskom Karlíne
Apetit piknik v pražskom Karlíne

 

S babím letom, ktoré nás posledné dni sprevádza, sme mali dnes možnosť zavítať aj na viackrát spomínaný Apetit Piknik. Určite musím dať palec hore pred touto akciou, ktorú časopis Apetit zrealizoval. Išlo o prvý kulinársky trh časopisu, kde mali možnosť prejaviť svoje kulinárske schopnosti aj amatéri nadšenci. Apetit ešte v lete vyhlásil súťaž pre nadšencov, ktorí by sa radi ukázali pred svetom.

My sme dnes mali možnosť stretnúť sa s výberom, s najlepšími z najlepších. Ľavé krídlo parku na Karlínskom námestí patrilo tak kulinárom a hlavne ich sladkým dobrotám. Od čokoládových praliniek, cez poctivé koláče ako od babičky, až po macronky (od foodblogerky Chez Lucie). Ponuka bola široká. Bolo určite z čoho vyberať. Okrem kuchtíkov amatérov, ktorých výtvory sa dajú porovnávať s profíkmi, sme mohli skúsiť aj produkty z komerčnej produkcie – spomeniem TrueTea, ich výborné ľadové čaje, s ktorými som sa už stretol aj v kaviarňach, Cidre première – perlivé jablčné vína od Cidrerie, kravské, ovčie a kozie syry, nejaké tie mäsové výrobky z českej produkcie a mnoho viac.

Piknik na deke
Piknik na deke

 

Žiaľ, ako som už dal echo aj na Facebooku, na budúci piknik sa oplatí prísť s predstihom, aby ste sa ku všetkým týmto dobrotám mali možnosť dostať a prípadne aj obdržať nejaký darček od Apetitu. Tento rok to boli deky, ktoré ste hneď mohli aj naplno využiť. Počasie Apetitu dnes veru prialo.

Malá ukážka toho, čo sa dalo ochutnať
Malá ukážka toho, čo sa dalo ochutnať

 

Mne sa podarilo prísť tesne poobede a viac okolo polovica stánkov už bola „Closed“. Nestihol som teda toho veľa vyskúšať a nemám tak ani právo hodnotiť kvalitu produktov – len tých, ktoré som ešte stihol (pralinky od Lucie Glaister, kokosovovišňový koláč, cookies, zapíjal som spomínaným Roibos Tru Tea čajom a v chladničke ma ešte čaká kozí syr, neišiel som moc na kvantitu). Moje dojmy z Apetit Pikniku vám teda skôr zdelím cez fotografie.

Crepes z ponuky
Crepes z ponuky

 

Čo sa programu týka, ten bol vcelku bohatý. Páčil sa mi stan Apetitu, ich „Chapetito“, kde redaktorka Darina Sieglová mala malú školu varenia, v ktorej aktívne zapojila návštevníkov. Toto sa mi ráta, nebolo to len o pozeraní, ale aj o aktívnom varení. Ako background znela skvelá živá hudba v štýle swingu, popu, chill outu,… Deti mali možnosť sa vyblázniť na detskom ihrisku. Proste bolo postarané o každého.

Piknik zóna na Karlínskom námestí
Piknik zóna na Karlínskom námestí

 

Aby ste si spravili obraz o programe a kto všetko na Pikniku ponúkal svoje výtvory, pridávam PDF naskenovaného programu.

Na Apetit Piknik zájdem určite ja nabudúce, ak ho budú organizovať. Myslím, že toto bol pre nich správny krok, ako sa priblížiť svojim čitateľom a postarať sa im aj o celodenný program. Ešte raz vďaka.

Varenie v "Chapetito"
Varenie v "Chapetito"

 

Jediné, čo by som vytkol tejto akcii je práve to, že 2-3 hodiny po otvorení pikniku boli niektoré stánky vypredané a neskorší návštevníci nemali tak možnosť ochutnať viac. Rátalo sa s programom do 18:00, tak tých ďalších 5 hodín bolo skôr o tej dobrej hudbe, nejakých grilovaných klobáskach a ďalšom programe. Samotní kulinári sa už balili niečo po 14-tej hodine. To ma trošku sklamalo. Toto sa by mohlo ešte dotiahnuť.

Piknik v plnej kráse
Piknik v plnej kráse

 

Záverečne zhodnotenie. Počasie skvelé, program výborný, Karlín je lokalitou s príjemnou atmosférou, to sa vážne trafili, výborná hudba, jedlo sa dalo tiež ochutnať, i keď v budúcnosti by to ešte chcelo rozšíriť ponuku. Ráta sa mi prístup Apetitu a zviditeľnenie domácich kulinárov. Výborné. Jednoduché zhrnutie – určite si nenechajte ujsť budúce Apetit  Pikniky, ten prvý sa im vydaril.

Viac fotiek na foodissimo Flickr a tiež aj prehľad programu v PDF formáte.

foodissimo

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Piknik s Apetitom

2 thoughts on “Piknik s Apetitom

  1. sonula says:

    Fúúha, aj mi je lúto, že som to premeškala. Určite to bol zážitok! Keby som vedela o akcii, vrátila by som sa z dovolenky už skôr. Ešteže je možnosť zúčastniť sa nabudúce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *