Farfalle s cuketou – svieža večera, jednoducho a rýchlo

Farfalle s cuketou
Farfalle s cuketou

 

Po náročnom ubehanom dni sa pokúsme na chvíľu zastaviť a potešiť náše chuťové kanáliky. Pridávame jeden nenáročný recept na rýchle farfalle s cuketou (môžete použiť tie cestoviny, čo ste si vyrobili podľa môjho receptu). Hotové ich máme do 20 minút. Osviežia, zasýtia, proste úplne vhodné na ľahkú večeru. Už vám tiež škŕka v bruchu? Tak nevyčkávajme a poďme variť.

Suroviny:

 • 500 g farfalle (ak sme ich nekúpili v obchode môžeme si ich vyrobiť doma podľa receptu na čerstvé cestoviny)
 • 700 g cukety – nahrubo nastrúhaná
 • 4 PL masla
 • 200 g gréckeho jogurtu
 • hrsť parmezánu
 • čerstvo namletý muškátový oriešok a biele korenie
 • soľ

Postup:

 1. Vo väčšom hrnci privedieme vodu k varu. Vodu nesolíme, až tesne pred vložením cestovín do vriacej vody pridáme 1-2 PL soli na jeden liter vody. Do vody nie je potrebné pridávať ani olej ako býva zvykom. Tým, že sme vodu dobre nasolili, zabránime uvolňovaniu  škrobu do vody, cestoviny sa nám tak nebudú lepiť a zachovajú si aj svoje živiny. Varíme ich al-dente.
 2. Minútu pred tým, ako cestoviny budeme zlievať, pridáme nastrúhanu cuketu a chvíľu s cestovinami povaríme. Odložíme si trochu vody z cestovín, ak by bolo potrebné zriediť omáčku. Cestoviny zlejeme. V žiadnom prípade ich nepreplachujme studenou vodou!!! Dostali by tepelný šok, škrob by sa zrazil a nechutili by vôbec tak lahodne, to predsa nechceme.
 3. Na mierne ohriatej panvici roztopíme pripravené maslo, odložíme z varnej dosky. Pridáme grécky jogurt, parmezán a premiešame. Omáčku jemne dochutíme muškátovým orieškom, bielym korením, prípadne soľou. So soľou to netreba siliť, parmezán je dostatočne slaný, tak isto aj cestoviny si nabrali trochu zo svojho slaného kúpeľa. Jednoducho nechajme v jedle prirodzené chute. Naše telo sa nám odvďačí.
 4. Do pripravenej omáčky pridáme zliate farfalle s cuketou a premiešame. Ak je omáčka hustá, môžeme pridať trochu z odloženej vody z cestovín.

To je všetko. Jednoduché, rýchle, nie je to žiadna jadrová fyzika. Už len si pripravte ohriaty tanier, naložte si rozumnú porciu, posypte parmezánom, zakvapnite olivovým olejom a … A pustite sa už do jedenia.

Prajem vám dobrú chuť,
foodissimo

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Farfalle s cuketou – svieža večera, jednoducho a rýchlo

3 thoughts on “Farfalle s cuketou – svieža večera, jednoducho a rýchlo

 1. Vinc says:

  Vyzerá to perfektne, Tome! Určite vyskúšame… a veľmi ma zaujala príprava samotných cestovín… mal som za to, že olej je nutný, že stačí málo soli, a že je nutné zlievať ich studenou vodou:D tvoj recept moje predstavy úplne rúca 😀 takže fakt až 4 polievkové lyžice soli na liter vody??? 🙂

  1. Skús možno aj túto alternatívu s tou soľou a bez oleja. Tej soli stačí 1-2 PL, nie 4. To by už bolo vážne dosť. Mne tieto cestoviny vážne chutili, boli behom chvíle, nič náročné. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *