Quesadilla na raňajky

Quesadilla vo foodissimo prevedení
Quesadilla vo foodissimo prevedení

 

Túto mexickú klasiku som si v poslednom období veľmi obľubil. Párkrát som si ju dal v mexických reštauráciach a povedal som si, že je čas skúsiť jej prípravu aj doma. V podstate to nie je až taká veľká veda a tento recept dávam ako tip k raňajkám a tiež aj pre to, že toto jedlo dobre vyzerá.

Základom je pšeničná alebo kukuričná tortilla, zeleninová náplň a syr. V podstate na svete je nespočetné množstvo variácií tejto pochúťky. Tak ako guláš u nás. Záleží od lokality a čo sa v danej oblasti pestuje a chová. V Mexiku je základom náplň z čiernych fazúľ, papriky, avokáda a ovčieho syra.

Začať sa niekde musí a treba sa oťukať. Ja som si svoju prvú quesadillu trošku uľahčil a za náplň som zvolil skvelú “lilkovú” nátierku od pána Neužila z farmárskeho trhu na Jiřáku. Vlastne mi ušetril trošku času s prípravou tej nátierky. Má v nej len pečený baklažán, sušené rajčiny, cesnak, olivový olej, bylinky a korenie. Nič viac. Tak nejako by som si ju pripravil aj ja doma. Ale on to spravil tentokrát za mňa a dobre.

K našej quesadille som pridal guacamole, ktorého prípravu som už popísal v jarnom vydaní Foodissimo magazínu. Nechcem vás zdržiavať čítaním už raz napísaného receptu. Tak poďme si pripraviť quesadillu a naplniť si trošku žalúdky.

Aby sme nakŕmili 3 hladné krky, budeme potrebovať:

  • 4 pšeničné alebo kukuričné tortilly
  • 80 g nastrúhaného čedaru
  • baklažánová nátierka (v mojom prípade tá od pána Neužila)
  • hrsť koriandrovej vňate

Guacamole si pripravíme podľa spomínaného receptu vo Foodissimo Extra magazíne.

Porcia asi pre jedného človeka
Porcia asi pre jedného človeka

 

Tak poďme to dať celé dokopy. Pšeničnú tortillu potrieme baklažánovou nátierkou, posypeme nastúhaným syrom, natrháme trošku koriandrovej vňate a tortillu preložíme na polovicu.

Na suchej rozpálenej panvici opečieme quesadillu z každej strany cca. 1 minútu alebo kým sa syr neroztečie. Opečenú quesadillu necháme len chvíľu ochladnúť a rozkrájame na trojuholníky.

Pripravenú quesadillu podávame s guacamole, môžeme pokvapkať troškou citrónovej alebo limetkovej šťavy.

Ja som sa už pustil do jedenia
Ja som sa už pustil do jedenia

 

Myslím, že toto jedlo je veľmi jednoduché a určite sa hodí aj do zaneprázdnených dní, kedy nie je veľa času na veľké vyváranie.

Prajem dobrú chuť a príjemný víkend.
foodissimo /Tomáš/

Be Sociable, Share!

Vaše komentáre, názory a pripomienky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Quesadilla na raňajky

3 thoughts on “Quesadilla na raňajky

    1. Nedávno jsme byly s kamarádkou v nějaké mexické restauraci v Praze, dostaly jsme voucher na tác quesadill. Při příští návštěvě mexické si nedám nic jiného 🙂

      1. Doroty, práve včera som absolvoval kurz mexickej kuchyne a rozšíril si trošku obzory. Musím povedať, že táto kuchyňa na mňa zapôsobila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *